Minusy męskiej brody

Dużo ludzi uważa, że posiadanie brody daje same plusy i nie zabiera niczego w zamian. Niektórzy również myślą, że broda zmienia percepcję naszej osoby i jest w tym coś prawdziwego. Czasem zarost dodaje nam pewności siebie, poprawia samoocenę i dodaje tyle energii, że aż ciężko to sobie wyobrazić. Jednak posiadanie brody ma również swoje minusy i nie jest to taka sielankowa przygoda.

Długie wąsy

Męska broda bez wąsów nie jest pełna i nie daje takiego wizualnego efektu jaki byśmy chcieli. Zapuszczanie długich wąsów wiąże się z ciągłą irytacją i chęcią zgolenia go całego. Zawsze będą one spadać na usta. Fizyki nie oszukamy i jednak kierunek wzrostu wąsów jest dla nas niekorzystny. Będzie nam to przeszkadzać w bliskich momentach z naszą drugą połówką czy podczas normalnych codziennych czynnościach. Nie powinniśmy się również zdziwić gdy obudzimy się w nocy z wąsami w ustach.

Codzienna pielęgnacja

Warto wziąć ten punkt pod uwagę kiedy chcemy zapuścić brodę. Włosy na brodzie są bardziej narażone na zanieczyszczenia niż te na naszej głowie. Ciągle dotykamy czymś twarzą więc wypadałoby te brudy z siebie zmyć. Warto zaopatrzyć się w specjalne szampony do mycia brody. Nie wysuszy nam ona ani włosów na brodzie ani skóry po nimi. Po umyciu brody trzeba ją ułożyć i nawilżyć co poskutkuje dodatkowymi wydanymi pieniędzmi, ale na pewno warto! Męska broda w pielęgnacji jest o wiele bardziej wymagająca niż włosy na głowie.

Problemy w piciu i jedzeniu

Problem, który dotyczyć będzie niemal każdego. I to kilka razy dziennie. Przy każdym posiłku oczywiste jest to, że jedzenie przyklei się wręcz nam do wąsów. Bita śmietana, sos czosnkowy czy cokolwiek co nie ma stałej konsystencji spowoduje duże ubrudzenia naszej brody. Przygotuj się więc na często używanie papierów ręcznikowych czy serwetek. Samo wypicie kawy czy piwa sprawi, że zamoczymy swoje wąsy i mogą one nieprzyjemnie pachnieć. Dlatego ważna jest tutaj codzienna pielęgnacja, która pozwoli naszym włosom na brodzie spokojnie żyć.

Włosy na podłodze – i nie tylko!

Czy tego chcemy czy nie, włosy z brody wypadają w ogromnych ilościach. Oczywiście zależy to od tego jak gęstą mamy brodę. Włosy na brodzie są twarde i grube więc rzucają się w oczy niezależnie gdzie wypadną. Klawiatura, biały stolik, podłoga czy umywalka to tylko kilka miejsc gdzie będziemy mogli to z pewnością zauważyć. Włosy wchodzące w fazę uśpienia będą wypadać i nic na to nie poradzimy. Jest to naturalna sprawa i trzeba ją po prostu zaakceptować.

Podrażniona skóra

Włosy na brodzie mogą w różny sposób zaszkodzić skórze, którą mamy właśnie pod tymi włosami. Mamy przez nią utrudniony przepływ powietrza i utrudnioną wymianę cieplną. Powoduje to u niektórych łupież, zaczerwienienie skóry, swąd czy inne dolegliwości. Warto więc zatem przynajmniej raz w tygodniu zajrzeć między włosy na brodzie aby sprawdzić naszą skórę. O nią również trzeba dbać, ponieważ inaczej możemy zniszczyć cebulki włosowe i nasza broda może stracić na swojej gęstości.

Przycinanie i docinanie

Zmorą dużej ilości ludzi jest trymowanie i docinanie brody. Możemy to robić sami albo pójść do barbera, który zrobi to profesjonalnie. Jednak tak czy siak będzie nam to zajmowało czas i pieniądze chociaż raz w tygodniu. Bardzo ważne jest też docinanie linii szyi. Dlaczego jest to tak ważne? Jeden mały błąd może poskutkować tym, że będziemy musieli ściąć całą brodę. Jeden nieodpowiedzialny ruch i nie będziemy wstanie tego poprawić. Warto również zastanowić się czy chcemy ciągle coś poprawić. Może zdarzyć się tak, że przy ciągłej chęci poprawiania po prostu przesadzimy co znów może poskutkować ścięciem całej brody.

Podsumowując

Myślę, że tym artykułem pokazałem wam z czym tak naprawdę wiąże się zapuszczanie brody. Ma to oczywiście sporo plusów ale jest jednak tego mroczna strona. Myślę, że tak czy siak zapuszczenie brody jest tego warte bo potrafi ona wyglądać naprawdę dobrze. Wszystko oczywiście zależy również od genów (gęstość i długość włosów).

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...

Może Cię również zainteresować:

Leave a Comment