Gdzie spędzić urlop w Polsce?

Ze względu finansowych wielu Polaków rezygnuje z wypoczynku za granicą. Często decydujemy się wtedy na urlop w Polsce. Nasz kraj skrywa w sobie wiele ciekawych i pięknych miejsc. Czeka was tutaj spory wybór atrakcji, form noclegów czy metod podróży dzięki czemu dostosujecie wydatki do waszych możliwości. Wiele osób nie wie, że w rodzimym kraju spędzić możemy ciekawe i tanie wakacje, które zapamiętamy na całe życie.

Poniżej przedstawimy wam kilka przykładów gdzie można wybrać się na wakacje w Polsce.

Bałtyk

Bardzo duża część Polaków chętnie spędza wakacje nad morzem. Choć nasze morze jest kapryśne i może nas przywitać plagą sinic to nadal jest to miejsce warte odwiedzenia. Pomimo różnych stereotypów koszt wyjazdu nad morzem nie musi być wcale taki wysoki. Bardzo dużo zależy od środka transportu jaki wybierzemy i gdzie mieszkamy. Samochód to zdecydowanie najdroższa opcja no chyba że jedziemy z paczką znajomych w 4-5 osób. A ile zapłacimy za noclegi? To zależy czy chcemy wybrać duże miasta i przeciskać się przez tłumy czy wybierzemy może małe i klimatyczne miejscowości. Tam noclegi są tańsze i przy okazji odpoczniemy od zgiełku miasta. Same te miasteczka nie są wcale oddalone daleko od morza, często umiejscowione są bardzo blisko wody, że możemy nawet pieszo dojść z naszego zakwaterowania. Gdzie wybrać się nad morze? Polecamy Dąbki, Chałupy czy Karwię. Warto też rozpatrzyć opcję noclegu pod namiotami. Nie będziemy mieli trudności ze znalezieniem pól namiotowych.

Bieszczady

Jest to idealne miejsce na wakacje w górach. Dużo osób myśląc o wspinaczkach górskich często wybiera Beskidy czy Tatry zapominając o naszych pięknych Bieszczadach. Ceny noclegów są zależne od miejscowości jaką wybierzemy. Wybierając popularne miasta takie jak Polańczyk czy Solina pokoje będą dość drogie. Jednak w pobliskich gościnnych mieścinach znajdziemy noclegi już od 30zł za osobę a przy okazji będziemy mogli się wyciszyć i spędzić spokojne wakacje.

Zakopane

Wbrew pozorom pobyt w Zakopanym nie musi być taki drogi. Nie musimy przecież mieszkać przy samych Krupówkach. W niedalekiej okolicy np. W Zębie, Poroninie czy Małym Cichym znajdziemy tańsze noclegi, bo już od 30-40zł! Za tyle samo zjemy obiad u naszej gospodyni a do Zakopanego dostaniemy się busem albo kolejką szynową.

Mazury i kaszuby

Urlop nad jeziorem z pewnością ma swój urok. Jeziora mazurskie lub kaszubskie przyciągają wielu turystów. Rejony te mają swój klimat, posiadają pełną roślinność oraz akweny nie są brudne. W słynnych miastach takich jak Mikołajki czy Giżycko za nocleg zapłacimy dużo pieniędzy jednak w pobliskich miejscowościach możemy się załapać za nawet 15zł za dobę! Bardzo dobrym pomysłem jest również wyjazd pod namioty. Za 10 zł za dobę spędzimy wakacje pod gwiazdami z widokiem na jezioro.

Jura Krakowsko-Częstochowska

Stanowi ona część wyżyny Śląsko-Krakowskiej. Jest jednym z najciekawszych miejsc do pieszych wędrówek w Polsce. Nie jest jednak uważana za miejsce do wyjazdów na wakacje a jedynie na wycieczki jednodniowe. Znajdziemy tutaj wiele pieszych i rowerowych szlaków oraz kilka pięknych zamków takich jak w Ogrodzieńcu czy Pieskowej Skale.

Suwałki

Wakacyjny pobyt tutaj dostarcza wielu wrażeń. Jest to teren najstarszego parku krajobrazowego w Polsce, obejmuje Pojezierze Suwalskie oraz najgłębsze jezioro w Polsce czyli Hańczę. Znajdziemy tutaj jeziora polodowcowe, unikatowe gatunki fauny i flory oraz historyczne zabytki.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Może Cię również zainteresować:

Leave a Comment